Mistrzostwa Warmii i Mazur w kartingu

plakat_www
Zapraszamy do udziału w pierwszych Mistrzostwach Warmii i Mazur w Kartingu na Torze Kormoran w Olsztynie. Najlepsi zawodnicy otrzymają tytuły mistrzowskie oraz atrakcyjne nagrody m.in. wybrany model Skody na weekend z pełnym zbiornikiem paliwa, weekend w Zalesie Mazury Active Spa oraz szkolenie za kierownicą rajdowego samochodu na szutrowym torze.

Eliminacje, które będą odbywały się równolegle na torach w Olsztynie oraz Elblągu rozpoczną się 1 kwietnia i będą trwały do 30 kwietnia. Będą one polegały na zdobywaniu czasów podczas standardowych biegów.

Pierwszych dziesięciu zawodników z najlepszymi czasami miesiąca zostanie zakwalifikowanych do udziału w finale, który odbędzie się 5 maja. Finał będzie składał się kwalifikacji, wyścigów eliminacyjnych oraz trzech punktowanych wyścigów finałowych dla najlepszych. W imprezie finałowej będzie obowiązywało wyrównanie wagowe, a udział w niej nie podlega opłacie wpisowego.

Każdy może wziąć udział w mistrzostwach, wystarczy mieć minimum 150cm wzrostu oraz minimum 50kg wagi. Do finału w Olsztynie zostanie zakwalifikowanych po 10 najlepszych zawodników (według czasów z miesiąca kwietnia) z toru w Olsztynie oraz Elblągu. Impreza ma charakter otwarty niezależnie od miejsca zamieszkania. Zajęte miejsce podczas eliminacji będzie brane pod uwagę przy obliczaniu punktacji końcowej mistrzostw.

Mistrzostwa Warmii i Mazur w Kartingu będą pierwszą tego typu imprezą w historii regionu w dyscyplinie kartingu halowego.

Wystarczy „zrobić” dobry czas i walczyć w finale!

Więcej informacji w recepcji toru.