Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami już od 28 stycznia ruszamy z regularnym rozgrywaniem wyścigów typu sprint Grand Prix oraz długodystansowe ENDURANCE. Imprezy będą odbywać się w ścisłej współpracy z olsztyńskim kierowcą wyścigowym Maciejem Marcinkiewiczem.


Grand Prix to wyścigi indywidualne, czyli trening, kwalifikacje, eliminacje i wyścig. Na kierowcę, który zdobędzie największą ilość punktów w sezonie czeka atrakcyjna nagroda – profesjonalny trening za kierownicą rajdowego samochodu Mitsubishi Lancer Evo IX. Aby rywalizacja była jeszcze bardziej wyrównana to oprócz standardowego wyrównania wagowego, pierwsza trójka rundy otrzyma dodatkowy balast na kolejny wyścig. Więcej szczegółów i kalendarz już wkrótce.

Tegoroczne ściganie rozpoczynamy od dwugodzinnego wyścigu ENDURANCE, który odbędzie się w poniedziałek 28 stycznia. Wyścigi tego typu to nie tylko ostra rywalizacja, ale i przede wszystkim zespołowa taktyka, która może się zmieniać nawet w trakcie trwania samego wyścigu. Podczas imprezy 30 minut treningu, 30 minut kwalifikacji oraz 120 minut wyścigu. Skład zespołu musi się z składać z 3 do 6 kierowców. Maksymalny czas ciągłej jazdy jednego kierowcy w wyścigu nie może przekroczyć 20 minut. Każdy z zespołów, niezależnie od składu zapewne będzie miał inną taktykę, jedni postawią na maksymalny atak i krótkie zmiany po około 10 minut, a drudzy na ciągłą równą jazdę na zmianie trwającej około 15 minut. Jeśli do tego dojdą takie elementy jak wzrastająca temperatura opon czy wykonywanie pit stopów w najlepszych momentach to możemy być pewni, że zwycięzcy wyłonią się w ostatnich minutach. Na imprezie nie zabraknie pięknych hostess, a na zwycięzców będą czekały puchary.

Plan imprezy: 
17.00 zebranie z zawodnikami (briefing, ważenie itp.)
17.30 trening 30 minut
18.30 kwalifikacje 30 minut
19.30 Wyścig 120 minut
21.45 Podium – dekoracja zwycięzców

Koszt udziału całego zespołu (niezależnie od składu) wynosi 500 zł (t.j. ok. 27 zł za 10 minut jazdy). Zapewniamy profesjonalną organizację i wielkie emocje.

Zgłoszenia przyjmujemy w recepcji toru, e-mail: biuro@torkormoran.pl lub telefonicznie pod nr 504 476 171