Rozpoczynamy sezon wyścigowy 2014/2015 !

 

Zapraszamy do udziału w wyścigach organizowanych na Torze Kartingowym Kormoran w Olsztynie. W tym sezonie imprezy będą miały ciekawszą formułę oraz stały kalendarz.

 

Opis oraz kalendarz wyścigów:

 

Endurance – zawody drużynowe

Wyścigi tego typu to nie tylko ostra rywalizacja, ale przede wszystkim zespołowa taktyka, która może się zmieniać nawet w trakcie trwania samego wyścigu.

Podczas imprezy zespoły mają sesję kwalifikacyjną Super Pole, w której wybrany kierowca pokonuje jedno mierzone okrążenie decydujące o polu startowym do dwugodzinnego wyścigu. Zespoły mogą się składać z dwóch do czterech kierowców. Maksymalny czas ciągłej jazdy jednego kierowcy do zmiany to 15 minut. Karty są doważane. Wpisowe wynosi 300 zł od zespołu niezależnie od liczby kierowców.

Zwycięzcy (podium) każdego wyścigu otrzymują puchary, najlepsze zespoły sezonu otrzymują puchary oraz vouchery przejazdowe. Cykl składa się z 7 rund. Ostatnia runda jest podwójnie punktowana.

 

Super Sprint oraz Super Sprint Junior Mini Kart – zawody indywidualne

Odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca (do października do czerwca). Rywalizacja składa się z 5-cio minutowych kwalifikacji  oraz wyścigu na dystansie 30 okrążeń. Po kwalifikacjach zawodnicy są dzieleni na grupy finałowe A,B,C. Zwycięzcy wyścigów awansują do kolejnego t.j. zwycięzca wyścigu C awansuje do wyścigu B (start z ostatniego pola) i analogiczne z B do A.

Biegi kategorii Junior odbywają się odzielnie i są dedykowane tylko dla dzieci uzyskujących czasy poniżej 32 sekund na okrążenie. Karty dla dorosłych są doważane. Wpisowe to 60 zł od zawodnika. Zwycięzcy (podium) każdego wyścigu otrzymują puchary, najlepsi zawodnicy sezonu otrzymują puchary oraz vouchery przejazdowe. Ostatnia runda jest podwójnie punktowana.

 

IRON MAN – indywidualny wyścig wytrzymałościowy

Wyścig skierowany do najbardziej wytrzymałych kierowców, w którym nie liczy się szybkie przejechanie kilkunastu okrążeń, ale równa jazda przez dystans jednej godziny. W tym wyścigu nie wygrywa najszybszy, pierwszy na mecie jest najmocniejszy kierowca. Karty są doważane. Wpisowe wynosi 150 zł. Wyścig poprzedzają 5-cio minutowe kwalifikacje. Zwycięzcy (podium) każdego wyścigu otrzymują puchary.

 

Time Attack Days – indywidualna jazda na czas

Dni podczas których każdy może zdobywać czasy umieszczane na Tablicy Rekordzistów w swojej kategorii wagowej. Karty są doważane. Time Attack odbywają się w każdy poniedziałek oraz ostatni piątek miesiąca.

 

 

Kalendarz sportowy 2014/2015

 

ENDURANCE

15.10

8.12

12.01

9.02

11.03

15.04

8.06

 

Super Sprint

29.10

26.11

21.01

25.02

25.03

29.04

27.05

24.06

 

IRON MAN

10.11

29.12

2.03

11.05

 

Time Attack Days

Każdy poniedziałek oraz ostatni piątek miesiąca

 

 

We wszystkich imprezach liczba zawodników jest ograniczona. Decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń. Podczas imprezy Super Sprint organizator przewiduje dodatkową kategorię wagową Plus 100 (wymagane są minimum 3 potwierdzone zgłoszenia nie poźniej niż trzy dni przed imprezą). W przypadku zbyt małej liczby zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo odwołania zawodów. Puchary mogą być zastępowane statuetkami.

 

Więcej informacji w recepcji toru.