Wyścigi

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej!

GRAND PRIX POLSKI W KARTINGU HALOWYM 2019

MISTRZOSTWA WARMII I MAZUR W KARTINGU 2019

27 października 2019 odbędzie się Grand Prix Polski w Kartingu Halowym – największa impreza sportowa na naszym torze. Zawody będą miały charakter otwarty i będzie mógł wystartować w nich każdy zgłoszony wcześniej kierowca spełniający warunki regulaminu.

Dodatkowo podczas Grand Prix Polski odbędzie się już piąta edycja Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu.

Najlepsi zawodnicy otrzymają atrakcyjne nagrody w tym m.in. sportowy przejazd za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 – Ford Fiesta R5, a także testy w oficjalnym zespole organizatora serii ROK CUP Poland za kierownicą karta Tony z silnikiem Vortex o mocy 36 KM

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia.

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 09:00 briefingiem dla zawodników.

Faza I

Wszyscy zawodnicy wezmą udział w podwójnych kwalifikacjach (suma najlepszych czasów z pierwszej i drugiej kwalifikacji). Po kwalifikacjach zawodnicy z pozycji 1 i 2 awansują bezpośrednio do finału imprezy.  

Faza II

Zawodnicy (bez pierwszej dwójki kwalifikacji) podzieleni na dwie grupy (parzyste oraz nieparzyste miejsca z kwalifikacji Fazy I) wezmą udział w wyścigach eliminacyjnych (po jednym dla grupy), których zwycięzcy bezpośrednio awansują do finału. W przypadku większej liczby uczestników istnieje możliwość zmiany przez Organizatora przebiegu Fazy II i podział na grupy wraz z awansami.

Faza III

Pozostali zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach i zostaną przydzieleni według uzyskanych czasów do wyścigów A,B,C. Najlepsi kierowcy wyścigu C awansują do kolejnego wyścigu czyli do B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. W zależności od liczby uczestników dokładny harmonogram wyścigów Fazy III oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy.

Drugi etap zawodów to finał, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od zakończenia pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzech wyścigach w różnych wariantach toru. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostaną przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Klasyfikacja Mistrzostw Warmii i Mazur zostanie ogłoszona w oparciu o klasyfikację GP z uwględnieniem tylko kierowców mieszkających lub stale rezydujących na terenie województwa Warmińsko-mazurskiego oraz nie posiadających licencji sportu kartingowego lub nie biorących udziału w zawodach profesjonalnego kartingu od co najmniej 3 lat.  

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 kg oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 55 kg wagi oraz spełniać wymagania dotyczące jazdy gokartem Dino dla dorosłych.

Zgłoszenia w recepcji toru.

Puchar Jesieni 2019

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zdobyć czas na tablicy w kategoriach: Open (mężczyźni doważenie do 85 kg, kobiety bez doważenia) oraz Junior (mini kart) w trzech etapach wrzesień, październik oraz listopad. Za każdy etap najlepsi z kategorii otrzymają punkty zgodnie z kolejnością na tablicy według schematu 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1. Po zamknięciukażdego etapu wyniki zostaną zdjęte z tablicy i walka o miejsca zacznie się od nowa.

Czwartym etapem będzie finał (poniedziałek 2 grudnia o godz. 20:00) dla czołowej ósemki aktualnej klasyfikacji kategorii Open, którzy wezmą udział w trzech punktowanych wyścigach z Joker Lap (możliwość skorzystania ze skróconej wersji toru) poprzedzonych sesją Super Pole. Według wyniku finału zostaną przydzielone podwójne punkty analogicznie do pierwszego, drugiego i trzeciego etapu. Zgłoszenia do udziału w finale będą przyjmowane w recepcji toru do 1 grudnia do godz. 18:00, w przypadku wolnych miejsc dopuszczeni zostaną kierowcy z kolejnych miejsc klasyfikacji.

W kategorii Junior, zamiennie do finału zostanie wprowadzona klasyfikacja według najlepszych czasów uzyskanów podczas całego okresu rywalizacji.

Zwycięzcami Pucharu Jesieni zostaną kierowcy, którzy zdobędą największą liczbę punktów w swojej kategorii. W przypadku zdobycia takiej samej liczby punktów decydujący będzie najlepszy czas z całego okresu rywalizacji.

Wszystkie jazdy (poza finałem) odbywają się podczas standardowych biegów. Przed rozpoczęciem jazd (każdego biegu) należy zgłosić w recepcji chęć udziału w rywalizacji.

 

 

ZAREZERWUJ TOR

Brak wolnych gokartów w wybranych godzinach. Proszę wybrać inne godzinyJeśli chcesz zarezerwować podwójny gokart wpisz informację w polu uwagi.

DANE KONTAKTOWE

Dane osobowe, które dobrowolnie zostaną podane w formularzu rezerwacyjnym będą przetwarzane w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) w celu dokonania rezerwacji przejazdu na Torze Kartingowym Kormoran przez Administratora danych M ACTION POLAND Sp. z o.o. (firma prowadzącą działalność Toru Kartingowego Kormoran). Jednocześnie informujemy, że przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści podanych danych osobowych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia, jak również prawo do wycofania zgody w każdym czasie. Jeśli nie wyraża Pan/i zgody na przetwarzanie danych bardzo prosimy o niedokonywanie rezerwacji poprzez stronę i kontakt telefoniczny z recepcją toru pod nr 504 476 171 (czynny w godzinach pracy obiektu).

ANULUJ