Wyścigi

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej!

GRAND PRIX POLSKI W KARTINGU HALOWYM 2021

11 grudnia 2022 odbędzie się Grand Prix Polski w Kartingu Halowym – największa impreza sportowa na naszym torze. Zawody będą miały charakter otwarty i będzie mógł wystartować w nich każdy zgłoszony wcześniej kierowca spełniający warunki regulaminuniezależnie od posiadania licencji. W tym roku zostanie rozegrana dodatkowa kategoria Junior dla uczestników do 16 roku życia

Główną nagrodą jest sportowy przejazd za kierownicą samochodu rajdowego kategorii WRC2 – Ford Fiesta R5.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia.

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 09:00 briefingiem dla zawodników.

Format rywalizacji: pierwszy etap – eliminacje podzielone na trzy fazy:

Faza I:

Każdy zawodnik weźmie udział w dwóch sesjach kwalifikacyjnych (5 minut każda) w grupach podzielonych przez organizatora. Zawodnicy zostaną sklasyfikowani według sumy swojego najlepszego czasu z sesji nr 1 i sesji nr 2. Po kwalifikacjach dwóch najlepszych zawodników ze swoich kategorii awansuje bezpośrednio do finału imprezy. W przypadku zawodników startujących tylko w jednej, biegi kwalifikacyjne mogą zostać połączone (dwie kategorie podczas biegu). Podział na grupy zostanie ogłoszony w dniu zawodów.

Faza II:

Pozostali zawodnicy wezmą udział w kwalifikacjach (5 minut). W przypadku zawodników startujących tylko w jednej, bieg kwalifikacyjny może zostać połączony(dwie kategorie podczas biegu). Zawodnicy zostaną sklasyfikowani według swojego najlepszego czasu z sesji i przydzieleni według kolejności do wyścigów A, B i C (każdy 12 okrążeń). Najlepszych dwóch kierowców wyścigu C awansuje do wyścigu B i z B do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A ze swoich kategorii awansują do finału imprezy. Dokładny harmonogram wyścigów Fazy II oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy w oparciu o ostateczną liczbę zawodników.

Faza III:

Pozostali zawodnicy wezmą udział w dwóch sesjach kwalifikacjach (5 minut)., według których zostaną przydzieleni (suma najlepszego czasu z sesji nr 1 i sesji nr 2.) do wyścigów A i B (12 okrążeń) w swoich kategoriach. Najlepszych dwóch kierowcy z wyścigu B awansują do wyścigu A. Zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc wyścigu A awansują do finału imprezy. W przypadku zawodników startujących tylko w jednej biegi kwalifikacyjne mogą zostać połączone (dwie kategorie podczas biegu). Harmonogram wyścigów Fazy III oraz system awansów zostanie ogłoszony w dniu imprezy w oparciu o ostateczną liczbę zawodników. Drugi etap zawodów to finał, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od zakończenia pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców z obu kategorii zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzechpunktowanych wyścigach w swoich kategoriach, z których każdy zostanie rozegrany na innym dystansie. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostaną przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 85 kg (kategoria Junior 60 kg) oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole. Każdy zawodnik musi mieć minimum 55 kg (Junior 30 kg) wagi oraz spełniać wymagania dotyczące jazdy gokartem Dino dla dorosłych.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: sport@torkormoran.pl. W treści wiadomości prosimy o podanie następujących danych: Imię i Nazwisko, wiek, miasto, waga, wzrost, nr telefonu.

 

Winter Cup 2023

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zdobyć czas na tablicy w kategoriach: Max (doważenie 85 kg), Młodzież (do 18 lat liczy się cały rok kalendarzowy ukończenia,doważenie 60 kg) oraz Junior (mini kart) w czterech etapach:15 listopada 31 grudnia, styczeń, luty oraz marzec (1-15). Pozamknięciu każdego etapu wyniki zostaną zdjęte z tablicy i walka o miejsca zacznie się od nowa. Kolejne trzy etapy totrzy wyścigi finałowe dla kategorii Max oraz Młodzież, które odbędą się 20 marca 2023 roku. Za każdy etap najlepsi z kategorii otrzymają punkty zgodnie z kolejnością na tablicy według schematu 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Zgłoszenia do udziału w wyścigach finałowych będą przyjmowane w recepcji toru do dnia 18.03.2023

Zwycięzcami Winter Cup 2023 zostaną kierowcy, którzy zdobędą największą liczbę punktów w swojej kategorii. W przypadku zdobycia takiej samej liczby punktów decydujący będzie najlepszy czas z całego okresu rywalizacji na czas (tablica). Wyniki kategorii Junior zostaną ogłoszone na podstawie punktacji po czterech etapach rywalizacji.

Wszystkie jazdy (poza wyścigami finałowymi) odbywają się podczas standardowych biegów. Przed rozpoczęciem jazd (każdego biegu) należy zgłosić w recepcji chęć udziału w rywalizacji.

Rywalizacja pucharowa na naszym torze zalicza się do klasyfikacji Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu Halowym Polskiego Związku Motorowego. Winter Cup stanowi pierwszą rundę sezonu 2023. 

Akademia Kormoran!

Zapraszamy na bardzo rozbudowane zajęcia szkoleniowe. Podczas nich uczestnik spędzi najwięcej czasu na torzeasfaltowym, gdzie pod czujnym okiem instruktora będzie trenował takie elementy jak optymalna linia jazdy, technika obrony czy ataku. Jazda na bardzo wymagającym torze do driftingu gokartami pozwoli na szlifowanie precyzji oraz prowadzenia w ciągłym kontrolowanym poślizgu.

Podczas szkolenia przewidujemy także zajęcia na symulatorze jazdy, który został zaprojektowany pod kątem profesjonalnego treningu przygotowawczego do wyścigów samochodowych, rajdów oraz rallycrossu. Zastosowana technika laserowa pozwala na idealne odwzorowanie torów wyścigowych świata oraz najsłynniejszych odcinków specjalnych. Takie elementy jak sekwencyjna skrzynia biegów, hydrauliczny układ hamulcowy, profesjonalne pasy bezpieczeństwa czy specjalnie dobrane kierownice przeniesione wprost z samochodów wyczynowych gwarantują bardzo duży realizm symulacji.

Kolejnym ważnym elementem szkolenia każdego kierowcy wyścigowego jest budowanie wysokiej sprawności psychomotorycznej. Uczestnik zajęć przejdzie trening na naszym refleksomierzu poprawiając swój czas reakcji, percepcje i koordynację nerwowo-mięśniową.

Nie zabraknie również potężnej porcji teorii, nie tylko na temat techniki jazdy, ale również zasad i przepisów rywalizacji czy aspektów technicznych.

Zapraszamy do zapisów, które przyjmujemy na email sport@torkormoran.pl lub telefonicznie 513 161 866.

ZAREZERWUJ TOR

Brak wolnych gokartów w wybranych godzinach. Proszę wybrać inne godzinyJeśli chcesz zarezerwować podwójny gokart wpisz informację w polu uwagi. Informujemy, że w dni o dużym natężeniu ruchu na torze t.j. weekendy i dni świąteczne mogą nastąpić opóźnienia w harmonogramie.

DANE KONTAKTOWE

Dane osobowe, które dobrowolnie zostaną podane w formularzu rezerwacyjnym będą przetwarzane w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) w celu dokonania rezerwacji przejazdu na Torze Kartingowym Kormoran przez Administratora danych M ACTION POLAND Sp. z o.o. (firma prowadzącą działalność Toru Kartingowego Kormoran). Jednocześnie informujemy, że przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści podanych danych osobowych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia, jak również prawo do wycofania zgody w każdym czasie. Jeśli nie wyraża Pan/i zgody na przetwarzanie danych bardzo prosimy o niedokonywanie rezerwacji poprzez stronę i kontakt telefoniczny z recepcją toru pod nr 504 476 171 (czynny w godzinach pracy obiektu).

ANULUJ