Wyścigi

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej!

GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW W KARTINGU HALOWYM 2022

22 maja 2022 odbędzie się Grand Prix Polski Juniorów w Kartingu Halowym. Zawody będą miały charakter otwarty i będzie mógł w nich wystartować każdy zgłoszony wcześniej kierowca do 17 roku życia, który spełnia warunki jazdy kartem Dino Standardniezależnie od posiadania licencji.

Zawody zostaną podzielone na dwa etapy, które odbędą się tego samego dnia.

Pierwszy etap to eliminacje, które rozpoczną się o godz. 09:00 briefingiem dla zawodników. Uczestnicy wezmą udział w trzech fazach rywalizacji składających się z kwalifikacji i wyścigów na różnych dystansach.

Drugi etap zawodów to finał, który odbędzie się po około godzinnej przerwie od zakończenia pierwszego etapu.

Do finału zostanie zakwalifikowanych 6 kierowców zgodnie z rywalizacją podczas trzech faz eliminacji. Każdy finalista weźmie udział w trzech wyścigach, z których każdy zostanie rozegrany na innym dystansie. Przed każdym z nich odbędzie się sesja Super Pole (jedno mierzone okrążenie na czas), według której zostaną przydzielone pola startowe do danego wyścigu.

Podczas całych zawodów będzie obowiązywało wyrównanie wagowe zawodników do 60 kg oraz losowanie wózków przed każdym przejazdem kwalifikacyjnym, wyścigiem eliminacyjnym oraz sesją Super Pole.

Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail:sport@torkormoran.pl. W treści wiadomości należy podać następujące dane: Imię i Nazwisko, data urodzenia, miasto, waga, wzrost, nr telefonu.

 

Spring Prix 2022

Aby wziąć udział w rywalizacji wystarczy zdobyć czas na tablicy w kategoriach: Max (doważenie 85 kg), Młodzież (do 18 lat – liczy się cały rok kalendarzowy ukończenia, doważenie 60 kg) oraz Junior (mini kart) w czterech etapach: 17-31 marca, kwiecień, maj oraz czerwiec (1-15). Po zamknięciu każdego etapu wyniki zostaną zdjęte z tablicy i walka o miejsca zacznie się od nowa. Kolejne trzy etapy to trzy wyścigi finałowe dla kategorii Max oraz Młodzież, które odbędą się 20 czerwca 2022 roku. Za każdy etap najlepsi z kategorii otrzymają punkty zgodnie z kolejnością na tablicy według schematu 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Zgłoszenia do udziału w wyścigach finałowych będą przyjmowane w recepcji toru do dnia 17.06.2022

Zwycięzcami Spring Prix zostaną kierowcy, którzy zdobędą największą liczbę punktów w swojej kategorii. W przypadku zdobycia takiej samej liczby punktów decydujący będzie najlepszy czas z całego okresu rywalizacji na czas (tablica). Wyniki kategorii Junior zostaną ogłoszone na podstawie punktacji po czterech etapach rywalizacji.

Wszystkie jazdy (poza wyścigami finałem) odbywają się podczas standardowych biegów. Przed rozpoczęciem jazd (każdego biegu) należy zgłosić w recepcji chęć udziału w rywalizacji.

Rywalizacja pucharowa na naszym torze zalicza się do klasyfikacji Mistrzostw Warmii i Mazur w Kartingu Halowym Polskiego Związku Motorowego.

Rozpoczynamy kolejny sezon WARMIŃSKO-MAZURSKIE DIGITAL MOTORSPORT CHALLENGE PZM.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE DIGITAL MOTORSPORT CHALLENGE – runda trzecia

Tym razem do Waszej dyspozycji oddajemy Porsche 919 Hybrid – prototyp startujący do niedawna w najwyższej klasie Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA. Samochód, oprócz silnika spalinowego, został wyposażony także w napęd elektryczny, który po aktywowaniu przez kierowcę pozwala na osiąganie jeszcze wyższych prędkości. Rywalizacja odbywać się będzie na położonym w miejscowości Le Mansponad 13-kilometrowym torze Circuit de la Sarthe, na którym już od 1923 roku kierowcy walczą w słynnym 24-godzinnymwyścigu.

Wszystkie sesje będą odbywały się na tych samych ustawieniach samochodu, dozwolony będzie jedynie wybór poziomu kontroli trakcji i balans hamulców. Każdy z uczestników może wziąć udział w dowolnej liczbie sesji.Czasy do klasyfikacji można zdobywać do 30 czerwca.

Klasyfikacja WARMIŃSKO-MAZURSKIE DIGITAL MOTORSPORT CHALLENGE 2022 prowadzona jest przez Polski Związek Motorowy Zarząd Okręgowy w Olsztynie. Punkty zbierają uczestnicy, którzy posiadają aktualne członkostwo PZM.

Szczegóły na: https://www.pzm.pl/zo/olsztyn

Sesje na symulatorze należy rezerwować z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem.

Akademia Kormoran!

Rozpoczęliśmy zapisy do naszych zajęć szkoleniowych sezonu 2021/2022!

Program jest bardzo rozbudowany. Najwięcej czasu uczestnik szkolenia spędzi na asfaltowym torze, gdzie pod czujnym okiem instruktora będzie trenował takie elementy jak optymalna linia jazdy, technika obrony czy ataku. Jazda na bardzo wymagającym torze do driftingu gokartami pozwoli na szlifowanie precyzji oraz prowadzenia w ciągłym kontrolowanym poślizgu.

Podczas szkolenia przewidujemy także zajęcia na symulatorze jazdy, który został zaprojektowany pod kątem profesjonalnego treningu przygotowawczego do wyścigów samochodowych, rajdów oraz rallycrossu. Zastosowana technika laserowa pozwala na idealne odwzorowanie torów wyścigowych świata oraz najsłynniejszych odcinków specjalnych. Takie elementy jak sekwencyjna skrzynia biegów, hydrauliczny układ hamulcowy, profesjonalne pasy bezpieczeństwa czy specjalnie dobrane kierownice przeniesione wprost z samochodów wyczynowych gwarantują bardzo duży realizm symulacji.

Po za doskonaleniem techniki jazdy, kolejnym ważnym elementem szkolenia każdego kierowcy wyścigowego jest budowanie wysokiej sprawności psychomotorycznej. Uczestnik zajęć przejdzie trening na naszym refleksomierzu poprawiając swój czas reakcji, percepcje i koordynację nerwowo-mięśniową.

Nie zabraknie również potężnej porcji teorii, nie tylko na temat techniki jazdy, ale również zasad i przepisów rywalizacji czy aspektów technicznych.

Zapraszamy do zapisów, które przyjmujemy na email sport@torkormoran.pl lub telefonicznie 513 161 866.

ZAREZERWUJ TOR

Brak wolnych gokartów w wybranych godzinach. Proszę wybrać inne godzinyJeśli chcesz zarezerwować podwójny gokart wpisz informację w polu uwagi. Informujemy, że w dni o dużym natężeniu ruchu na torze t.j. weekendy i dni świąteczne mogą nastąpić opóźnienia w harmonogramie.

DANE KONTAKTOWE

Dane osobowe, które dobrowolnie zostaną podane w formularzu rezerwacyjnym będą przetwarzane w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) w celu dokonania rezerwacji przejazdu na Torze Kartingowym Kormoran przez Administratora danych M ACTION POLAND Sp. z o.o. (firma prowadzącą działalność Toru Kartingowego Kormoran). Jednocześnie informujemy, że przysługuje Panu/i prawo dostępu do treści podanych danych osobowych oraz ich poprawiania i żądania ich usunięcia, jak również prawo do wycofania zgody w każdym czasie. Jeśli nie wyraża Pan/i zgody na przetwarzanie danych bardzo prosimy o niedokonywanie rezerwacji poprzez stronę i kontakt telefoniczny z recepcją toru pod nr 504 476 171 (czynny w godzinach pracy obiektu).

ANULUJ